Rodinné vinhradníctvo a vinárstvo VÍNA Z MLYNA obhospodatuje približne 3,5 hektára vinohradov, ktoré sa nachádzajú v Doľanskom vinohradníckom rajóne. V čase oberačiek, bez zbytočného čakania a zdĺhavej prepravy, putuje ručne zberané hrozno priamo do areálu starého vodného Mlyna na ďalšie spracovanie.

Ich vinice majú viac ako 40 rokov a preto v nich nájdete rokmi overené odrody typické pre tento kraj. Dominuje Veltlínske zelené. Pivniční majstri Ervín a Tomáš z neho každoročne vytvoria viaceré variácie. Konkrétne víno je inšpirované daným honom, ročníkom, cukornatsťou pri zbere i samotným priebehom spontánneho kvasenia. Veltlínske zelené, Rulandské biele, Silvánske zelené, Rizling vlašský, Irsai Oliver, Svätovavrinecké  vo fľaši sú výsledkom práce kvasiniek prítomných v miestnom biotope.

VÍNA Z MLYNA sú prevažne suché, i keď zvyškovému cukru sa nebránia. To najsladšie z vín, z hrozna, ktoré vždy čaká na prvý mráz, nesie názov BOBULE.

Svätý Leonard, patrón kostolíka nad ich vinohradmi prepožičal meno omšovému vínu, ktoré môžu vyrábať od roku 2014. Povolenie im udel opát krásneho Želivského kláštora.

Raz ochutnať je iste lepšie ako tisíckrát počuť. Skúsenosť, oddanosť remeslu a dôraz na kvalitu sú pre Vás zárukou, že to bude príjemným zážitkom.

Vinársky tandem tvoria Ing. Ervín Demovič a jeho zať  Ing. Tomáš Soós.

Ervín zdedil lásku k vinohradu a vínu po svojich predkoch – jeho dedo Vendelín Zloch bol peregom vo viniciach v niekdajšom mestečku Ompitál (dnešné Doľany).  Vinohradníctvo a vinárstvo vyštudoval v Lednici, prax získaval vo Vinárskych závodoch v Bratislave. Po revolúcii sa opäť vrátil k rodinným vinohradom a neskôr pribudla aj nová pivnica.

Tomáš rovnako vyštudoval vinohradníctvo a vinárstvo v Lednici.  Ako „vigneron“ sa  v umení pestovania hrozna a výroby vína naďalej zdokonaľuje účasťou na rôznych certifikovaných školeniach i ako člen degustačných komisií.